niedziela, 4 października 2015

Let's talk: Trójkąt do kwadratu czyli Poligon!

Zaczęło się - jak to zwykle - z przypadku. Co prawda Poligon, chcąc nie chcąc, od zawsze miał do czynienia z drewnem za sprawą ojca stolarza ale sama marka to nagłe, niespodziewane olśnienie. Właśnie wtedy, po wielu godzinach strugania powstało pierwsze dzieło z poligonowej serii, która jest teraz chętnie zamawiana przez lubiących wyjątkowe i oryginalne ścienne ozdoby z całego świata! Każdy produkt jest unikalny ze względu na ręczną obróbkę i żywy, naturalny materiał jakim jest drewno. Poligon kupił nas od razu i dlatego zachęcamy Was do bliższego poznania się z jego twórczością ;)/ / Czy motywy głów rozmaitych zwierząt powstały w bezkrwawej opozycji do myśliwskich trofeów, taka Drewniana Alternatywa Pokojowa?

Poniekąd tak, ale pomysł na pierwszy projekt, którym był wilk, powstał nieco przypadkowo. Chwilowa inspiracja wilkiem zapoczątkowała całą zwierzęcą serię, którą śmiało można nazwać bezkrwawym trofeum. 

// Co takiego ma w sobie motyw trójkąta? Czemu z wszystkich polygone’ów najczęściej stawiacie właśnie na triangle?

Trójkąt jest podstawowym i najprostszym wielokątem. Chcemy aby nasze prace cechowały się unikalną prostotą i minimalizmem, więc trójkąt idealnie do tego zamysłu pasuje i dlatego tak mocno go wykorzystujemy.


// Czy gdyby w udanej burzy mózgów w górę poszybowałaby ręka kogoś pomysłowego, kto jednak wyskoczyłby z warunkiem „ok, ale tylko metal!”, podjęlibyście się takiego zadania? Czy też regulamin Poligonu stwierdza z jasnością sosny: drewna nie zdradzamy?

Dużo z drewnem pracujemy i z każdym dniem poznajemy je lepiej, przez co ciężko byłoby je „zdradzić”. Do tej pory nie braliśmy pod uwagę innego materiału niż drewno, ale gdyby ktoś zaproponowałby konkretny i przemyślany projekt np. połączenia drewna i metalu – na pewno zastanowilibyśmy się nad współpracą.


// Co takiego ma w sobie drewno, że właśnie z niego tworzycie swoje prace? Inspiruje Was jego ciepło, możliwości obróbki, naturalność?

Drewno ma wiele zalet, między innymi wspomniana podatność i łatwość obróbki. Unikalny, ale naturalny układ słojów jest jednak największą wartością tego materiału. Każda z naszych prac dzięki temu jest inna wyjątkowa i niepowtarzalna.// Czy cała magiczno-kosmiczna (ale i erotyczna) symbolika liczby 3 byłaby dobrą podstawą dla jakiegoś projektu?

Każdy pomysł może być dobrą podstawą do projektu. Osobiście nie przywiązujemy do tej liczby jakiejkolwiek wagi, jednak jeśli zamawiający miałby pomysł na jej wykorzystanie, na pewno podjęlibyśmy takie wyzwanie.
// Czy pośród motywów tematycznych Waszych dzieł jest więcej miejsca na abstrakcję? Czy też po prostu: zwierzątka każdemu kojarzą się miło i jako sympatyczne zasługują na pierwszeństwo?

Jak już wspomniałem, seria zwierzaków została zapoczątkowana chwilową inspiracją. Jest unikalna, oryginalna, została ciepło przyjęta, więc ma pierwszeństwo i póki co koncentrujemy się głównie na niej. W naszych głowach tlą się też inne pomysły. Póki co zrealizowaliśmy jeden z nich - kawowy stolik w trójkątne wzory. Przy odrobinie czasu zajmiemy się kolejnymi.

ZNAJDŹ POLIGON!

https://www.facebook.com/drewnianypoligon
http://www.etsy.com/shop/POLIGON

3 komentarze:

 1. Uwielbiam! Genialne projekty, proste, a jakie piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy na naszego Facebook'a gdzie do wygrania jeden z produktów Poligonu :)

   Usuń
 2. Bardzo interesujący projekt :)

  Pozdrowienia z odświeżonego My Sweet Dreaming Home :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...