sobota, 3 października 2015

Interiors: From Ukraine with (big) love!

(ten dywan to majstersztyk! współgra rewelacyjnie z resztą mebli i ma świetne kolory; ktoś wie gdzie dostać podobny?)


No cóż... moja słabość do tego typu wnętrz nie ustaje. Mam ciągle głęboką nadzieję na to, iż wkrótce otrzymam zlecenie od odważnych klientów pragnących podobnej stylistyki w swoich czterech kątach. Tymczasem zainspirujecie się tym projektem zrealizowanym w Kijowie przez Olgę Akulovą. Ten zaskakujący penthouse znajduje się na 30 piętrze nowo powstałego apartamentowca. Nie dość, że właściciel nieruchomości, młody mężczyzna, ma niesamowity widok na miasto to same wnętrza zachwycają swoim klimatem i przestronnością.


 (przestronność strefy dziennej to jej ogromny atut; projektantka subtelnie oddzieliła poszczególnie płaszczyzny ale mieszkanie jest przy tym nadal bardzo spójne)Na pierwszym miejscu klientowskich wymagań znalazł się system "inteligentnego mieszkania" kontrolujący temperaturę, oświetlenie czy telewizję. Podążając dalej wytycznymi właściciela znajdziemy naturalne materiały (jak dąb czy wiąz) i otwarty plan mieszkania. Ogromne przeszklenia na całą wysokość pomieszczeń wprowadzają dużą ilość dziennego światła i świetnie rozjaśniają betonowy sufit oraz filary, użyte do podziału wnętrz na poszczególne strefy. (miedź, beton, drewno, żywa zieleń- genialne! stół w jadalni jest na prawdę nietypowy ale z pewnością stabilny ;))

A teraz powiem co mnie najbardziej urzekło! Będziecie zaskoczeni: żywa ściana w łazience odseparowanej od głównej sypialni szklanymi drzwiami. Ogólnie całe wnętrze jest dość nietypowe jak na łazienkę. Drewniana wanna jest zamknięta w ciekawym, kanciastym kształcie i umieszczono ją na specjalnym podeście. Umywalkę wkomponowano przy głównym akcencie pomieszczenia a szafka pod nią służy również jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Drewno i beton to świetni kompani od zawsze i na zawsze. Wzajemnie ze sobą kontrastują ale dodają mieszkaniu wyrafinowania i zdecydowanego, męskiego charakteru. A Wy lubicie te klimaty?


Artur

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...