sobota, 10 października 2015

Design: Wywróćmy dom do góry nogami...Dosłownie! Na taki pomysł wpadła marka Presek Design Studio i udało się jej to (wbrew pozorom) bardzo dobrze. Ich przedmioty zaskakują formą i świetnym, ręcznym wykonaniem z zadbaniem o każdy szczegół. The Opposite do kupienia są w limitowanej edycji egzemplarzy ale z pewnością przykują uwagę miłośników dobrego designu i solidnego wykończenia.

 The Wooden Kotlic to inspiracja serbskim folklorem, a ściślej typowym dla tego kraju trójnogiem służącym do gotowania. Przetworzono jego formę na geometryczne cudo z elementem zaskoczenia- zwisającą  ze środka żarówką zamiast garnka. Naturalne drewno i kolorowy kabel tworzą bardzo nowoczesną konstrukcję, która stanie się ozdobą wnętrza zarówno w stylu loftowym jak i nowoczesnym.
Eclipse- to stołowa lampa, która ma nawiązywać do... zaćmienia Słońca! Żarówka to Słońce a okrągła płytka (dostępna w kilku wersjach) przed nią to Księżyc. Pomysł interesujący ale czy całość prezentuje się ciekawie? Mamy wątpliwości; przyklaskujemy projektantom za poszukiwanie analogii w przyrodzie :)

A na sam koniec the best of! Synthesis to geometryczny stolik łączący w sobie również funkcję kosza na nasze ulubione owoce. Stalowa baza utrzymuje drewniany blat w pewien sposób przecinając jego formę. Dobrze wygląda, jest praktyczne oraz zostało wykonane z ulubionego drewna.

Czasami tego typu eksperymenty kończą się fiaskiem ale w tym przypadku doprowadziły projektantów do ciekawych przemyśleń i niecodziennych konstrukcji. Lubimy takie poszukiwania bo przeważnie ludzki instynkt połączony z artystycznym zacięciem kreuje produkty praktyczne ale i dobrze wyglądające.

Artur

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...