środa, 18 lutego 2015

Interiors: Wallpapers! (I)

 Tapety zdecydowanie wracają do łask już od kilku sezonów.
 Nie są to już, znane części z nas, szaro-bure pokrycia ścian, kojarzące się z minioną dekadą. Obecnie możemy wybierać w nieskończonej ilości wzorów i kolorów. Tapetom nie są straszne wilgoć, zabrudzenia, promienie słoneczne a nawet ogień czy zadrapania! Ze względu na przeznaczenie dzielimy je na:

- winylowe (ich sekret tkwi w pokryciu folią PCV dzięki czemu nadają się do tak "trudnych" pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, można je swobodnie myć!),

- z włókna szklanego (odporne na zadrapania i ubytki, ogień oraz wodę, pozwalają ścianom oddychać, kryją niedoskonałości tynków; co ważne- odporne na artystyczne zapędy dzieci),

- papierowe (bez wątpienia tańsza alternatywa dla tapet winylowych czy na flizelinie; mniej odporne na wilgoć, świetne do pokojów dzieci dla pierwszych prób malarskich),

- na flizelinie (materiał nośny czyli flizelina zapewnia wyższy standard tapety, ich powierzchnia jest z reguły winylowa lub laserową (odporną nawet na szorowanie!), nie rozciągają się i nie kurczą; ich usunięcie jest proste i szybkie bez dodatkowego skrobania ścian z pozostałości).

(Rasch)
 (Rasch)
 (Contzen)
(Haute Couture)

 Jednym z pionierów tapet jest firma RASCH, której produkty możemy spotkać w wielu sklepach.
 Swoje umiejętności przy projektowaniu tych pokryć ścian zaprezentowali znani projektanci mody czy designu m.in. Karim Rashid czy Armani, co może okazać się wabikiem dla wielu osób ;).

 Istnieją nawet tapety które wyeksponują ścienne dzieło naszego dziecka. To wszystko za sprawą firmy "ZNAK", która stworzyła produkt nie zwykle kreatywny. Ich pomysł to "Tear off" (ang. zedrzeć) wallpaper, którą nanosimy na ścianę w postaci kawałków (czyli tak jak tradycyjną tapetę) a następnie projektujemy na nich swój własny wzór poprzez odrywanie fragmentów materiału. Kształty są zaczerpnięte z transformacji węża i mogą w ciekawy i oryginalny sposób ozdobić nasze wnętrze.

 Jak widać możemy się bawić do woli kolorem i wzorem! Śledźcie nas uważnie bo niedługo pokażemy więcej takich oryginalnych tapet ;)2 komentarze:

  1. Uwielbiam tapety:) teraz jest ich taki wybór, że naprawdę można wybrać coś dla siebie. Te pomysłowe są rewelacyjne! nie wiedziałam o istnieniu takich, świetny pomysł.

    OdpowiedzUsuń
  2. świetnie, że tapety wracają do łask:) trzecia mnie urzekła

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...