piątek, 3 lipca 2015

Let's talk: Undziak art czyli poranna kawa inaczej!(Angry girl- grafika by Undziak)

- Na twoim fanpage'u całkiem często pojawia się motyw kawy, czy to deszczowy dzień, czy leniwy poranek w łóżku, kawa - jak sama piszesz - "turns you on". Czy właśnie dlatego zabrałaś się za kubki?

Muszę przyznać że właściwie to jestem nałogowym "kawopijcą" ;)  i nie wyobrażam  sobie już poranków bez roztaczającego się w kuchni oraz pracowni zapachu świeżo zmielonej,zaparzonej kawy.Picie dobrej kawy w fajnym kubku ładuję baterię i cieszy oko,a mnie dodatkowo zainspirowało do stworzenia swojego pierwszego kubka  z wizerunkiem Batmana.Zrobiłam mu zdjęcie i wrzuciłam bez namysłu na facebook'a,został bardzo entuzjastycznie odebrany oraz spodobał się wielu moim znajomym.Ucieszyło mnie to bardzo i jednocześnie nakręciło do tworzenia kolejnych,nowych wzorów.- Jeden z nowszych wpisów, zdjęcie miasta w zachodzącym słońcu, oznaczyłaś hasztagiem "inspiration". Faktycznie tak jest? Co podrzuca ci najwięcej pomysłów?

 Abym mogła zdjęcie uznać za inspirujące musi ono oddziaływać w jakiś osobisty sposób na mnie - rozbudzać wenę.To mogą być barwy,kształty,kompozycja albo po prostu idealnie uchwycony klimat,w tym wypadku to aura zachodzącego słońca nad miastem,które budzi się do nocnego życia.Mieć taki widok na co dzień z mieszkania - marzenie! :) Największe inspirację odkrywam w prostocie i banałach,nie szukam na siłę.

- Teraz coś, czego nam ocenić nie sposób. Czy w twoich oczach styl rysunku, jakim się posługujesz, jest bardzo - powiedzmy - autonomiczny, czy może widzisz tam konkretne, jasne dla ciebie powiązania z rzeczami, które ci się podobają?

Myślę,że to wpływ oglądanych od najmłodszych lat kreskówek oraz anime,gdzie szczególną uwagę zwracałam na mimikę postaci i jej charakter,spowodowało stopniowe wypracowywanie własnego stylu rysunku - począwszy od prostego z zabawnym przesłaniem (np.kubki) po bardziej skomplikowany i rozbudowany (jak np.deski,plakaty itp.)(wszystkie prace są utrzymane w jednej, charakterystycznej stylistyce; powyżej deskorolki w kilku wersjach)

- A twoje deskorolki - mają wzięcie? Jak to się zaczęło?

Grafiki na deskorolkach są jedną z realizacji mojego dyplomu na ASP z części artystycznej,chciałam zrobić po prostu coś innego niż malowanie na płótnie.Nigdy nie pracowałam na takim formacie,nigdy też nie miałam okazji zaprojektować grafiki tego typu więc potraktowałam to jako artystyczne wyzwanie.Efekt końcowy przypadł mi do gustu a także wielu moim znajomym jak i obcym ludziom.Bardzo chciałabym nawiązać współpracę z firmą produkującą deski.Ujrzenie w sklepie choć jednej z swoją grafiką było by spełnieniem jednego z moich największych marzeń! :)


  (kubek, który zyskał spory rozgłos; brodacze od pewnego czasu bardzo w modzie!)


- Kubków jest mnóstwo - masz jakiegoś osobistego faworyta? W moim rankingu lideruje Batman, a Artur "Coffee all day, party all night".

Zdecydowanie Batman :)  gdyż to była pierwsza wymyślona i przeniesiona na kubek grafika.Do dziś piję z pierwowzoru poranną kawę w pracy.

dziękujemy Paulinie za ciekawy wywiad i prezentację jej niewątpliwie oryginalnej twórczości ;)

____________________________________________________________________________

Chcecie zapoznać się z twórczością Undziak art? Spodobały Ci się kubki, które świetnie sprawdzą się przy porannym rozbudzeniu? Klikaj TUTAJ i obserwuj profil Pauliny!

A wszystkich zapraszamy na naszego facebookowego FANPAGE'a na konkurs w którym do wygrania kubek ze słynnym, komiksowym bohaterem! (link po prawej stronie)

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...