środa, 13 maja 2015

Interiors: Geometric


Fenomen trójkątów polega na ich uniwersalnym kształcie i wielu formach zastosowania - na dużych płaszczynach jako element dominujący, albo w niewielkiej formie jako intrygujący dodatek. Mogą występować wszędzie - na podłogach, ścianach, meblach, poduszkach czy kubkach. Najczęściej wzory występują w kontrastowych, przykuwających wzrok zestawieniach, ale można też spotkać delikatnie pastelowe kompozycje.


 (ten ciąg kuchenny świetnie ożywia kolorowa ściana)

Trójkąty na podłodze? Proszę bardzo! Przykują uwagę od momentu wejścia a przy tym zdeterminują stylistykę reszty elementów. Modne kilkanaście lat temu podłogi układane w caro wracają w lekko zmodyfikowanej formie. Dlaczego więc nie eksperymentować jeśli mamy do nich sentyment?


(poduszki w geometryczne wzory to najczęściej wybierane dodatki)


Geometryczne wzory są ponadczasowe dlatego jeśli chcecie kupić przedmiot lub mebel, który nie stanie się passe za kilka miesięcy polecamy wybrać te zdobione trójkątami czy rombami. Ich styl wpiszę się świetnie w charakter każdego wnętrza i przełamie monotonię, Czasami nawet jeden skromny element jest w stanie wprowadzić charakterystyczny klimat. Trend jest łatwy w realizacji dlatego nie pozostaje nic innego jak wziąć się do działania!(proste, monochromatyczne wnętrze i kilka mocniejszych elementów)

(a oto szybkie DIY z Pinterest'a. Bardzo efektowna ściana wyglądająca jak tapeta stworzona za pomocą prostych akcesoriów ;))

Co kupić? Najwięcej tekstyliów w geometryczne wzory dostaniemy w IKEI. Mamy dla Was kilka przykładów:

 (dywan z kolekcji PS- 499 zł)
(poduszka z kolekcji PS- 59,99 zł)
(lustro z kolekcji PS- 99,99 zł)
(komplet pościeli z kolekcji PS- 139,00 zł)

1 komentarz:

  1. fajne są te trójkątne wzory, już jakiś czas królują na salonach :)

    A kolekcja PS z Ikei jest nieprzyzwoicie droga ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...