poniedziałek, 11 maja 2015

Design: Zaproś chmurę do domu!


DIZAJNO to słowacka firma, która proponuje obecnemu rynkowi siedem niezwykłych mebli do siedzenia. Każdy z nich wyróżnia się od poprzedniego kolorem, kształtem oraz wzorem i materiałem. A Was, który przekonuje najbardziej?
IRIS. Pierwotnym źródłem tej idei było światło. Światło składające się z kolorów. Projektant zainspirowany kształtem tęczy stworzył meble składające się z siedmiu kolorowych elementów oraz szklanego stołu nawiązującego do rozlanej kałuży.

CIRRUS.
Miękkie chmury unoszące się nad krajem oraz ich delikatne kształty stały się główną inspiracją dla tej serii. Składają się na nią różnego rodzaju sofy i stoliki. Zaokrąglone kształty ładnie wpasują się w proste wnętrze dodając funkcjonalności i komfortu.


FLORA.
Kwiat jest symbolem rozwoju, pokoju, miłości i dobroci. A co gdyby połączyć miękkość obejmowania przez płatki z harmonią? Z organicznych kształtów stworzyć obiekt pełen wygody, miejsce na marzenie?

ZEBRA.
Dzikie nieokiełznanie. Dynamiczne linie egzotycznego zwierzęcia zostalo doprowadzone do statycznego obiektu - krzesła, które staje się miejscem, w którym idee, marzenia i plany unoszą się nad nami bez granic.ALEA.
Harmonia tkwiąca w prostocie. Prostota nie równa się jednak nudzie. Układ prostokątnych, proporcjonalnie wyważonych elementów daje szereg miejsc siedzących. Wysokiej jakości materiały i konstrukcja gwarantują lata komfortu. Kombinacja kontrastujących kolorów nada mieszkaniu nutkę świeżości.


FLOW. Funkcjonalna oryginalność. Połączenie różnej skali dostarcza nam miejsce na rozmowę i funkcje salonu. Niektóre elementy można akcentować, inne skutecznie zamaskować. Zakres głębokości siedziska i wysokości poduszki zależy od naszej swobody twórczej. Do dzieła!

GRAVITY. Balansowanie na krawędzi. Istotnym elementem jest kontrast pomiędzy solidnym, blokowym fotelem a naturalnością drewnianej konstrukcji stolików.

Siedziska są bardzo oryginalne i jest w czym wybierać. Wysokiej jakości materiały czynią je nie tylko wygodnymi ale również praktycznymi i odpornymi na uszkodzenia mechaniczne :) Autorem wszystkich projektów jest projektant Lubo Mejer.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...