niedziela, 7 lutego 2016

Interiors: Zarośnięty hangar!Przepis na intrygujące restauracyjne wnętrze, które zachwyci każdego klienta? Opuszczony hangar w industrialnym stylu i spora ilość zieleni!
Prezentujemy projekt stworzony przez Hypothesis w Bangkoku, którego innowacyjność bardzo się nam spodobała. Projektanci świetnie poradzili sobie z całym konceptem miejsca i wykorzystali możliwości zastanej bryły do maksimum.

Vivarium to swego rodzaju szklarnia, w której rośliny zwieszają się z sufitu tworząc wyjątkową atmosferę. Sporo uwagi poświęcono tutaj również detalom, ponieważ przeważająca część dekoracji to całkowicie naturalne elementy jak korzenie drzew czy kamienie. Autorzy starali się zachować równowagę pomiędzy tym co martwe, a tym co żywe. Restauracja wydaje się być w pewien sposób salą ekspozycyjną, w której "przy okazji" możemy zjeść smaczne dania azjatyckiej kuchni.
Vivarium jest spójne pod względem proponowanej oferty jak i wystroju samego lokalu.
Wysokie, ażurowe regały podkreślają industrialny klimat budynku. Co ciekawe stworzono je z zastanych na miejscu elementów konstrukcyjnych, aby zaoszczędzić na kosztach dodatkowych elementów. Rośliny zwisające z sufitu tworzą piękną kompozycję, która przywodzi na myśl wiszące ogrody. Surowa tkanka budynku została ocieplona naturalnymi materiałami i kolorami tworząc ciekawy miks. To wnętrze z pewnością zaskakuje ale nie przytłacza; pozwala na relaks i odpoczynek a to zdaje się być najistotniejsze w tego typu miejscach.
Aby trochę Was zainspirować wyszukałem dodatki utrzymane w stylistyce Vivarium. Natura gra tutaj pierwsze skrzypce. Jeśli marzycie o podobnym wnętrzu, możecie stworzyć za pomocą kilku elementów. Dodatki potrafią zdziałać wiele a powyższy lokal jest tego doskonałym przykładem!
Artur

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...