środa, 30 września 2015

Design: Słonie śpieszą z pomocą!


(cała rodzina prezentuje się bardzo efektownie)

Większość z Was powinna kojarzyć te niesamowite siedziska pokazywane w wielu aranżacjach jako ciekawy akcent. Dodają uroku a przy tym są designerskim smaczkiem, pożądanym również przez Arch/tecture!

Uwierzycie, że powstały 70 lat temu?! Tak to prawda, w 1945 roku zaprojektowało je słynne małżeństwo Eames.
Firma Vitra, zarządzająca spuścizną projektantów ufundowała egzemplarze słoni w bardzo szlachetnym celu- niesieniu pomocy rodzinom z chorymi dziećmi. Fundacja Teddy's Wish (dla której zbierane są datki) założona przez Jeniffer i Chrisa Reid niewątpliwie zyskała spory rozgłos dzięki całej akcji. Do współpracy zaproszono 21 artystów z których każdy otrzymał swoje własne płótno- designerskie siedzisko w kształcie słonika. Koniecznie obejrzyjcie co powstało z tej współpracy! Dodajmy, że cała "instalacja' prezentowana jest podczas designjunction w hali Victoria House.


 (wersja dziewczęca; w końcu każda dziewczynka podkrada mamie kosmetyki) (ten słoń to mój zdecydowany faworyt: jest kolorowy, pikowany i do tego obity miękkim materiałem)


(ten przypomina trochę naszą lampę DIY z Ikei ;D)

Co warte podkreślenia sam projekt siedziska miał nigdy nie zostać wdrożony do produkcji. Małżeństwo Charles nad Ray zostawiło produkt na etapie konceptu. Po wielu latach "zabawka" została doceniona i teraz podbija serca maluchów (i nie tylko) swoją prostą, designerską formą. Chyba się im nie dziwimy? :)
Artur

1 komentarz:

  1. Słoń IKONA :) A tu mała nominacja - http://www.collageblog.pl/blog/kto-pyta-ten-bloger

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...