piątek, 21 sierpnia 2015

Interiors: Wióry, które dekorują wnętrza!


Klimat natury towarzyszy nam co jakiś czas. Bardzo lubimy projekty, które pełnią konkretną funkcję i są przy tym naturalne w najprostszy sposób- dotykając ich wiemy co to za faktura, materiał. Tak jest w przypadku mchu, kory oraz paneli od BAUX.  Powstały one z miłości do środowiska a ich celem było stworzenie produktu, który łączyłby w sobie właściwości akustyczne jak i dobry design.

(najpierw zbieramy materiał- drewno z pobliskiego lasu)

(materiał poddajemy dekonstrukcji- powstaje drzewny wiór)

Dla szwedzkich designerów inspiracją jest las i tak było również tym razem. Firma poczuła, że produkty muszą być zarówno funkcjonalne, trwałe jak i piękne bez naruszenia naturalnego środowiska. Cały pomysł nabrał rumieńców wtedy gdy BAUX spotkał się z Traullit (rodzinną firmą produkującą z cementu i drzewnych wiórów panele i deski). Tak powstał ten fantastyczny produkt łączący w sobie właściwości akustyczne jak i ciekawy, geometryczny wzór. My jesteśmy zachwyceni tym pomysłem i uważamy, że to świetne rozwiązanie w sypialni czy innych pomieszczeniach wymagających dodatkowe wygłuszenia. Ciekawe czy takie panele można samodzielnie malować. Wtedy moglibyśmy częściej zmieniać wystrój naszego pomieszczenia.

 (dodajemy wodę i cement)

 (całość utwardzamy ze sobą w specjalnych maszynach)
 (i tak oto powstają nasze płytki w wielu ciekawych formach; po nałożeniu farby staną się świetnymi dekoracjami pochłaniającymi dźwięk!)

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...