czwartek, 5 marca 2015

Design: Feltology czyli filcowe lampy

 Na dzień dzisiejszy chyba nie ma materiału, którego nie można by wykorzystać do stworzenia lampy. Dzięki technologii LED nie musimy martwić się, czy materiał zostanie roztopiony lub nagrzany. Tendencje w oświetleniu są obecnie bardzo alternatywne. Coraz ciekawsze projekty powstają i odnoszą sukces.

(rodzina Feltology)

  Dzisiaj prezentujemy filcowe lampy projektu Lorenzo Polo. "Feltology" to kolekcja, która spogląda na filc jako materiał swobodnie poddający się formowaniu. Oświetlenie powstaje ręcznie za pomocą pomieszania warstw filcu z żywicą (działającą jako utwardzacz i swego rodzaju spoina). Taką konstrukcję można dowolnie formować i przycinać stąd te organiczne formy lamp!
Po odcinaniu fragmentów filcu położone niżej żywicowane części są odkrywane tworząc oryginalne, kolorowe wzory.Technika, którą odkrył projektant może być używana w wielu innych produktach. Jak mówi Polo, wkrótce planuje powstanie nowych, filcowych zabawek. Inicjatywa zaprezentowana została na targach w Sztokholmie. No cóż w końcu tak oryginalne, eco projekty przeważnie pochodzą ze Skandynawii. Zastanawia nas trochę kwestia utrzymania lamp w czystości ale mamy nadzieję, że i to projektant przewidział :)My na pakamerze znaleźliśmy kilka filcowych lamp. Są równie oryginalne i dodadzą naszym wnętrzom przytulności ;)

http://www.pakamera.pl/search.php?query=lampy%20filc&sshow=&start=0
2 komentarze:

  1. Filcowy design lamp prezentuje się bardzo ciekawie. Tylko czy światło nie będzie za bardzo punktowe. Chyba, że takie jest zamierzenie. Ciekawy blog :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba taki był cel, sam pomysł i wzór nam się spodobał :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...