wtorek, 18 sierpnia 2015

Interiors: Secesyjna Barcelona na wakacje!Secesyjna dzielnica Barcelony, niepowtarzalny klimat i stare mieszkanie podzielone wieloma ściankami sprawiającymi wrażenie labiryntu. To wyzwanie przed jakim stanęła CaSA i Margherita Serboli. W efekcie powstało urokliwe wnętrze dla włoskiej rodziny, która spędza w nim swoje wakacje.

Oryginalny układ był bardzo niepraktyczny i marnował sporo miejsca. Podłużny układ wymagał poszatkowania przestrzeni ścianami przez co w efekcie powstało sporo pomieszczeń bez dostępu do światła dziennego. Dlatego cały układ poddano renowacji a jego głównymi osiami zostały nośne ściany wokół których zorganizowano całą przestrzeń.

Klienci chcieli 3 dwuosobowych sypialni i utrzymania ducha dzielnicy interpretując go na współczesny język. To właśnie dlatego mamy tutaj kilka elementów z "historią" jak drewniana komódka, elementy surowego drewna w zabudowach wnękowych czy niezwykła podłoga, która sprawdzi się zarówno we wnętrzach współczesnych jak i stylizowanych. Na uwagę zasługuje również odkryty w salonie fragment sufitu z czerwonej cegły podkreślający charakter wnętrza. Różowy kolor jest tutaj akcentem a także granicą między strefą dzienną a sypialnianą.Kolory są po to aby podkreślić wakacyjny charakter apartamentu oraz ciekawie przełamać jego koncepcję. Ciekawie wygląda połączenie surowego drewna z pastelami a do tego miksu projektanci dorzucili jeszcze kolorowe obrazy. Wszystko oscyluje między wakacyjnym relaksem a duchem secesji, którego nie wątpliwie udało się złapać.

Lubicie ten klimat? Dla mnie jest trochę "za dużo" pasteli. Lubię takie kolory ale nie w takim natężeniu. Za to podłoga jest perfekcyjna. Ona tworzy w tym wnętrzu cały klimat i świetnie przełamuje biel reszty ciągu. Ogólnie mieszkanie jest na pewno oryginalne i chyba nie każdy się w nim odnajdzie. Kilka drobnych poprawek i mógłbym tam urzędować; nie tylko w wakacje!

2 komentarze:

  1. Świetna ta podłoga ;) Mnie podobają się te pastele, a szczególnie w towarzystwie drewna. Fajnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko ładnie pięknie, dodatki, pasujące elementy, gadżety, ale kto ten okap tak wysoko zamontował?? ;-) No chyba, że to miało być TV ;-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...