sobota, 27 czerwca 2015

Architecture: Green staircase

Jak stworzyć kompaktowe schody łączące w sobie ogród, herbaciarnię i bibliotekę? Na to pytanie odpowiedzi udzieli Wam projektant Paul Cocksedge autor czterokondygnacyjnych Living Staircase.


Nazwa została zaczerpnięta z roślin oplatających balustradę i rosnących na szczycie konstrukcji. Gdzie można podziwiać to dzieło? W Soho w Londynie; jest to siedziba jednej z kreatywnych firm technologicznych

Głównym celem było stworzenie miejsca dla integracji pracowników przez co na każdym poziomie mamy "towarzyskie nisze" w których można usiąść i porozmawiać popijając przy tym herbatę. Oprócz swojej funkcji praktycznej klatka schodowa stała się również ciekawym łącznikiem międzyludzkim wnoszącym do biura powiew świeżości i przełamującym stereotypową, biurową przestrzeń. Na samym szczycie znajduje się maszyna z ciepłą wodą, której towarzyszy grupa roślin mięty. To wszystko ma stymulować pracowników do zdrowego zwyczaju picia herbaty będącej świetnym zamiennikiem dla kawy. Co ciekawe na średnim poziomie wisi Zettel'z 5- lampa od Ingo Maurer. Projektant ma nadzieję, że wiszące na niej karteczki będą stanowiły sposób komunikacji pomiędzy użytkownikami tego oryginalnego projektu ;)
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...