środa, 8 lipca 2015

Interiors: Check in Hotel Hotel!


Cechują go niepowtarzalny i oryginalny wygląd nad którym pracowało ok. 60 artystów- architektów, projektantów i innych twórców. Znajduje się w stolicy Australii Canberze a jego wnętrza zachwycają chociaż nie każdemu przypadną do gustu. Hotel Hotel to mieszanka wielu stylów nie zawsze tworzących typowy, przytulny nastrój.

Już od samego wejścia goście są zaskakiwani przechodząc przez ogromną, masywną bramę wykonaną z drewna. Co ciekawe składa się z 2250 kawałków (!) odzyskanych z poprzedniego budynku, który został wyburzony i na jego miejscu powstał Hotel Hotel.

Pokoje są wyjątkowe i stworzone na wzór tradycyjnych australijskich wnętrz. Ściany pokryto gliną a łóżka z kontrastującego z nią dębu. Każde wnętrze udekorowano starannie wybranymi dziełami sztuki czy oryginalnymi meblami z XX wieku,  przez co każdy gość może poczuć się wyjątkowo. Istnieją cztery rodzaje pokoi: przytulny, oryginalny, kreatywny i kręty; każdy w innym typie.
Strefy ogólnodostępne jak recepcja, biblioteka, concierge oraz ogromna kuchnia i bar powstały we współpracy Molonglo Group z m.in. March Studio. Cechują je surowe w formie betonowe bloki oraz drewniane stropy ocieplające pomieszczenia.


Już od pewnego czasu bardzo w cenie są stare meble z "wyrytą" historią. Obite nową tapicerką wnoszą do wnętrza świeżość nadając mu jednocześnie niecodziennego wyglądu. Tak jest również w tym przypadku. Pomimo wielu stylizujących elementów (obrazy, glina, antyki) pomieszczenia nie przytłaczają a tworzą intymną atmosferę. To miejsce dla osób ceniących sobie klasę, wyszukane dodatki i wyjątkową atmosferę.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...