środa, 5 sierpnia 2015

Interiors: Kawiarnia, która powstała z myślą o zabawie!Co jakiś czas przegrzebujemy czeluści internetu szukając dla Was wyjątkowych, zaskakujących wnętrz. Pisaliśmy na fanpage'u o restauracji, której przestrzeń ozdobiono kolorowymi kablami czy strefie wystawowej stworzonej ze słomek. Dzisiaj przenosimy się do Buenos Aires i wpisujemy na swoją listę "do zobaczenia" kolejne miejsce. Podzielony na dwa poziomy Fiii Fun House to 240 metrów kwadratowych wygospodarowane nie tylko na kawiarnię ale i strefę zabaw. 
To co najciekawsze to widoczne z ulicy (dzięki dużym przeszkleniom) drewniane "domki". Zadaniem obiektów jest podzielenie obszaru tworząc miejsca o odmiennych klimatach. Pierwszy z nich to duży stół dla dorosłych, drugi to korkowa, dźwiękoszczelna podłoga z tipi dla najmniejszych "klientów". Trzeci segment to wariacja na temat huśtawki. Drewniane siedziska zamontowano do specjalnych haków na suficie tworząc ciekawe miejsce dla nieco starszych dzieci. 

Oprócz domków mamy tutaj wiszące kokony; wszystko stworzone zostało tak aby dzieci nie nudziły się w czasie gdy ich rodzice spotykają się ze znajomymi. Dwie strefy (dziecięca i rodzicielska) odseparowano drewnianym płotem z doniczkami na szczycie. Całe wnętrze zaprojektowano w ten sposób aby rodzice mieli oko na swoje pociechy nie musząc ciągle się nimi opiekować. Do powstania większości elementów użyto drewna z południowej Afryki o nazwie guatambu. Wnętrza są niezwykle spójne a motyw domu spaja całą wizję miejsca, którego celem jest integracja rodziców i dzieci. W takim miejscu każdy może poczuć się kilka lat młodszy! :)
3 komentarze:

  1. Te wiszące kokony to świetny, zaskakujący pomysł. Na pewno mile spędza się czas w takim miejscu.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudownie to wygląda - pozazdrości.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...