środa, 13 stycznia 2016

Design: Sztuka wycinania!

Kartka papieru kojarzy nam się głównie z "tytytytybzzzzyt" wydawanym przez nieustannie pracującą drukarkę. Kiedy myślimy o sztuce z celulozowego arkusza, pomysły kończą się na origami. Czy naprawdę nie można stworzyć nic więcej? Dziś odkrywamy jedną z zapewne niezliczonych tajemnic papieru.
Mając nieograniczony dostęp do internetu nasze oczy mogą zobaczyć wiele papierowych cudów. Ale jednej z artystek zdecydowanie należą się wielkie brawa. Pochodzącej z Rosji Asyi Kozinie praca aż pali się w rękach! Stworzyła ona serię sukien ślubnych. Każdy najdrobniejszy element - nakrycie głowy czy biżuteria - okraszony został dużą dawką futuryzmu i fantazji zdającej się nie mieć granic.Szczegółowo zaprojektowane elementy ubioru dopełnione zostały bielizną firmy Wild Orchid Lingerie. Suknie należy jednak potraktować z dystansem - charakter wykorzystanego materiału zdecydowanie ogranicza użycie go w ceremonii ślubnej.

Artystka nie ograniczyła się tylko do mody -  na swoim koncie ma także papierowe konie szachowe, historyczne kostiumy, maski, karty do gry oraz papierowe, kwiatowe łuki ozdobne.
Swoją precyzją, a jednocześnie delikatnością skradła moje serce. Gdybym mogła z pewnością przymierzyłabym te suknie choćby nawet na chwilkę.

Ola

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...