czwartek, 25 czerwca 2015

Creative: Just* change for betterPlastikowe butelki, plastikowe torby, plastikowe zgrzewki- co z nimi robić? Jak z głową je utylizować? To jeden z największych problemów cywilizacji w której żyjemy. Niektórzy z butelek tworzą rzeźby jak artystka Veronika Richterova o której wspominaliśmy kilka postów wcześniej:

http://arch-tecture.blogspot.com/2015/04/design-recycled-sculptures.html

a inni mają na ten problem odmienne rozwiązanie. Dzisiaj przedstawiamy Wam prospołeczną akcję, która jest dla nas majstersztykiem pod względem samego rozwiązania jak i jego strony wizualnej. Mowa o kampanii stworzonej dla WWF (World Wide Fund for Nature) przez agencję Leo Burnett. Cała koncepcja zbudowana została wokół planu zastąpienia artykułów gospodarstwa domowego pakowanych w butelki z plastiku alternatywnymi rozwiązaniami.
"Koniec ze sztucznym tworzywem!"- mówią autorzy; a jak nazwać nową markę? Może "po prostu"(z ang. just*)?

"Każdego dnia kupujemy masę produktów do naszych domów pakowanych w plastikowe butelki. Każda z nich kładzie na nas jeszcze większą presję pomimo i tak już głęboko zakorzenionej troski o środowisko"


(a oto filmik instruktażowy, prezentujący prosty sposób na umycie naszych szyb)

Przez ręce każdego z nas sztuczne tworzywo przewija się kilkanaście razy przez dzień. Nie zdajemy sobie sprawy z jego zagrożenia i mimo tego ciągle pogłębiamy problem. Kampania "just*" pokazuje proste alternatywy w bardzo bezpośredni, naoczny sposób budząc u odbiorcy jednocześnie spore zaciekawienie.Wszystkie użyte podczas kampanii opakowania są w 100% biodegradowalne. Każdy karton ma wycięty na froncie kształt butelki kojarzonej z danym produktem. Skład chemiczny został zastąpiony prostym, naturalnym zamiennikiem.
Opakowania nie są w żaden sposób szkodliwe; powstały z łatwo utylizowanego materiału, pokryte jedynie czarnym tuszem, stworzone w minimalnej liczbie kopii. Wszystko skonstruowano wokół natury, szukając alternatyw działających podobnie jak poszczególne chemikalia. Człowiek patrząc na opakowanie od razu kojarzy fakty ze sobą i lepiej zapamiętuje główną wartość jaką niesie kampania. Jesteśmy pod wrażeniem ;)

http://just.net.au/

3 komentarze:

  1. ciekawy pomysł, akcja fajna, choć podejrzewam, że niezbyt skuteczna - ludzie to zbyt wygodne bestie jednak są ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ale jest mimo wszystko rosnąca świadomość i warto ją wpajać np. dzieciom z formie fajnej zabawy ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...