środa, 24 czerwca 2015

Architecture: Dynamic Sanctuary
Co zainspirowało?
Inspiracją do tego projektu stało się auto a dokładniej jego wnętrze na podstawie którego powstało opisywane sanktuarium (Ford Edge 2015).

Co to jest?
Jest to nowy typ architektury, która usuwa użytkowników z ich dotychczasowego środowiska i pozwala im czasowo zamieszkać w tym efektownie oświetlonym miejscu. Ta instalacja interaktywna zaprezentowana została na tegorocznym Sight Unseen OFFSITE.
Jaki jest element zaskoczenia?
Monitor palca do którego podłącza się każdy użytkownik aby mógł lepiej poczuć architekturę miejsca odpowiednio się przy tym relaksując. Gdy instalacja wyczuwa twoje rozluźnienie odpowiada na bicie serca i podświetla obiekt w taki sposób abyś mógł poczuć jak twój stres stopniowo spada.


Czy to kierunek w jakim powinny podążać nasze domy? Czytać nasze samopoczucie i odpowiadać na nie w odpowiedni sposób relaksując nas lub pobudzając? Sprawa jest ciekawa tym bardziej wiedząc jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma światło i jego odpowiednia dawka. Zarówno to dzienne jak i sztuczne jest równie istotne. To ono potrafi stworzyć klimat wnętrza i zbudować w nim odpowiednią, wyjątkową atmosferę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...