poniedziałek, 29 czerwca 2015

Architecture: House BDom powstał na małej działce w pobliżu Monachium. Jest to projekt niemieckiego studia projektowego Elf Architekten. Główne skrzypce gra w nim ciekawy w formie, dwuspadowy dach. Przy jego projekcie najważniejsze było zmaksymalizowanie przestrzeni mieszkalnej, gdyż dom powstał na niewielkiej powierzchni. Jego nierówne kąty wzięły się z określonych przepisami odległości od sąsiedniego domu i pobliskiej ulicy.Większe przeszklenia powstały z tyłu odpowiednio doświetlając wnętrze i dając jednocześnie mieszkańcom poczucie intymności. Cała bryła zrealizowana została w 6 miesięcy i oparta jest na drewnianym szkielecie. Ciekawym rozwiązaniem są nie przekryte, drewniane stropy, które przebijając na parterze dodają pomieszczeniom uroku.
 Do stworzenia schodów użyto naturalnego, barwionego drewna, które delikatnie przechodzi do strefy magazynowej i kuchennej przełamując formę wnętrza.1 komentarz:

  1. Na pewno reszta czesc wnetrz jest niezwykle ciekawa, podoba mi sie kolorystyka, monochromtyczna forma I wspaniay minimalizm ;-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...