niedziela, 24 maja 2015

Design: Design w bucie!Obuwie niekiedy futurystyczne, dziwaczne, eksponujące geometryczne kształty zawsze charakteryzują się niezwykłym pięknem i niebanalnym wyglądem.

Nie skłamię stwierdzając, że United Nude to marka inna niż wszystkie. Początek tej historii jest również niebanalny.

"Wszystko zaczęło się od nieodwzajemnionych uczuć. Młody i zakochany, holenderski architekt Rem D. Koolhaas postanawia stworzyć dla kobiety, która jest obiektem jego westchnień buty - unikatowe i jedyne, mające być dowodem miłości. I chociaż ta historia nie kończy się happy endem, zaprojektowane wtedy buty Möbius, stają się zalążkiem marki, która zachwyci cały świat mody."


Projekty Koolhaasa zwróciły uwagę dziedzica obuwniczego imperium - Galagada Clarka, co w 2003 roku skutkuje powołaniem do życia United Nude - markę tworzącą designerskie obuwie, funkcjonującą poza strukturami światowych domów mody.

W nazwie firmy zaszyfrowana jest cała filozofia marki: prostota i minimalizm („nude" czyli nagość) oraz zasada, że każdy model buta jest wynikiem pracy wielu projektantów („united").

Buty United Nude inspirowane są  przede wszystkim architekturą, a pracują nad nimi projektanci z różnych zakątków świata i różnych kultur. Kolekcje marki zdobią ekskluzywne butiki Londynu, Paryża, Tokio i wielu innych, światowych metropolii. Do tworzenia nowych wzorów zapraszani są najsłynniejsi graficiarze, czy kontrowersyjni designerzy. Efektem tych kolaboracji są buty łączące nieporównywalny styl i maksymalną wygodę.

A teraz przyjrzyjcie się kilku ikonom marki:

 UNX2- BEN VAN BERKEL / UNSTUDIO for UNITED NUDE
 FLAMES- ZAHA HADID for UNITED NUDE
 ILABO ROSS- LOVEGROVE for UNITED NUDE
 AMMONITE- FERNANDO ROMERO for UNITED NUDE
 YOUNG Shoe- MICHAEL YOUNG for UNITED NUDE

1 komentarz:

  1. cóż, niektóre projekty są fenomenalne, ale w innych po prostu nie dałoby się chodzić :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...