poniedziałek, 4 maja 2015

Design: Create it in 3D

‘fix3d’ bike, james novak

Bozar Expo to wystawa prezentująca serię wydruków w 3D z dziedziny designu, nauki i techniki. Wystawa  ‘making a difference / a difference in making’ bada w jaki sposób rozwój techniki drukarek 3D przyczynia się do postępu indywidualnego i społecznego. Sprawa jest bardzo interesująca a zaprezentowane przykłady świetnie obrazują sposób w jaki tradycyjne rzemiosło przenika się z najnowszymi technologiami tworząc produkt kompletny i trwały.

‘098XYZ’ shoe

Przyjrzyjcie się butom zaprojektowanym przez hrabiego Stewart. ‘098XYZ shoe’ to przykład hybrydyzacji między najnowszymi technologiami drukarskimi i tradycyjnym rzemiosłem. Obuwie pokazuje, że nowe technologią mogą usprawnić produkcję pewnych elementów a przez to ożywić niektóre gałęzie gospodarki. Kolejny oryginalny projekt to sukienka, który wyszła spod ręki Irisa van Harpen'a, który dobrze jest znany ze swoich kreacji houte couture wprowadzających techniki druku 3D do świata mody. Zwróćcie uwagę na skomplikowane elementy tworzące niesamowitą konstrukcję wokół sylwetki modelki.

‘escapism’, iris van herpen with daniel widrig

Działki bliższe naszemu sercu jak wzornictwo użytkowe również w świetny sposób wykorzystują nowe technologie. James Novak stworzył ramę roweru, która nie dość, że jest bardzo trwała to do tego super lekka przez co rower możemy łatwiej przemieszczać. Rower to wg niektórych maszyna przyszłości, która dzięki swojej ekologii staje się coraz bardziej popularna i pożyteczna, zwłaszcza w dużych miastach.

 "one shot’ (from .MGX by materialize), patrick jouin

‘CaCO3‘ stoneware, laura lynn jansen & thomas vailly 

One shot to natomiast projekt, który składa się z elementów do samodzielnego montażu powstających prosto z komputera. Jeśli o meblach mowa to Laura Lynn Jansen & Thomas Vailly zastanawiali się co zrobić z tak trwałego materiału jak kamień. Doszli do wniosku, że ten sam w sobie jest ciężki w obróbce dlatego poddali go rozbiciu i stworzyli serię CaCO3.

Stabilne i trwałe krzesło? Koniecznie przyjrzyj się "Ti-Join"- lekka konstrukcja wykorzystująca drukarkę 3D do stworzenia "stawów" całej konstrukcji. Dodano do tego super mocne rurki z włókna węglowego i tak powstało odporne i solidne siedzisko zaprojektowane przez Petera Donders'a. Świat idzie do przodu a nowe technologie coraz śmielej wkraczają w nasze życie czyniąc je lepszym i solidniejszym.

‘ti-join’ chair, peter donders

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...