poniedziałek, 18 maja 2015

Architecture: Zaha Hadid odwiedza Meksyk!


Już kilka razy podkreślaliśmy jak bardzo lubimy projekty Zahy Hadid. Jej nowatorskie podejście, interesujące formy i niecodzienne rozwiązania robią na nas spore wrażenie To budynki przyszłości a kolejnym świetnym tego przykładem jest jej najnowszy projekt w meksykańskim Monterrey.
Jedno z miast z największą gęstością zaludnienia absorbuje coraz większe obszary do kolonizacji. Tak stało się właśnie z rejonem Huajuco Canyon. 981 modułów mieszkalnych, na które składają się zarówno mieszkania jednoosobowe jak i 4 osobowe apartamenty. Całość projektu w świetny sposób podkreśla park umiejscowiony w samym środku centrum; ma on być miejscem spotkań i integracji mieszkańców. 

(obejrzyjcie film pokazujący projekt z kilku interesujących ujęć!)

Zwróćcie uwagę na ciekawe ułożenie budynków względem siebie oraz balkonów, które wg autorów wpisują się w charakter meksykańskiego języka architektury i w interesujący sposób cieniują budynek nadając mu wyjątkowego wyrazu. Realizacja budynku została podzielona na trzy etapy; pierwszy zakończy się w 2018 roku kiedy to do użytku zostaną oddane 353 jednostki mieszkalne. 
Co sądzicie o takich bryłach i formach? Wnętrza to trochę science-fiction ale to jest charakterystyczne dla rpojektów Hadid. Jej morficzne formy wpisują się w klimat adoptowanego otoczenia i intrygują wszystkich wokół. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...