środa, 4 maja 2016

Trend: Własny ogródek w wielkiej metropolii!Żyjecie w mieście, gdzie przeważnie balkon czy taras to ogromny luksus? Kawałek zieleni w blokowisku jest na wagę złota, bo kto z nas nie chce chociaż namiastki energii czerpanej wprost od Matki Ziemi? Zapewne własna hodowla zieleniny to dla Was całkowita abstrakcja, ale zaskoczę Was, ponieważ już wkrótce przyrządzając makaron lub robiąc kanapki będziecie mogli dodać do nich  świeże zioła czy warzywa z własnego "ogródka", nawet jeżeli mieszkacie w centrum dużego miasta!
The Krydda/Växer to najnowsza seria wnętrzarskiego giganta - Ikei, która debiutuje w Maju i wg nas wywoła sporo sensacji. Szwedzka firma postanowiła zaprojektować serię dzięki której każdy z nas będzie mógł stworzyć własną hodowlę warzyw czy ziół bez nadmiernego zaangażowania czasowego. 

Jak to działa? 

Na początek wybrane nasiona umieszczamy w specjalnej, nasączonej wodą wacie, która pozwala im wykiełkować. Gdy rośliny wypuszczą pierwsze pędy przesadzamy je do większych doniczek Krydda. Dzięki specjalnej podkładce nawadniającej wlewamy w urządzenie wodę i dozujemy ją w prosty sposób - przyciskiem; bez konieczności obserwacji roślin i wilgotności ich podłoża. Najważniejsza rzecz, czyli światło może być dostarczone roślinom poprzez specjalne, wbudowane, energooszczędne lampy LED lub w bezpośredni sposób, umieszczając "plantację" na parapecie. Pamiętajcie, że wg zaleceń potrzeba też trochę miłości! Rozmawiajcie ze swoimi roślinami dając im poczucie bezpieczeństwa i troski :).

Celem Ikei jest stworzenie społeczności bardziej zrównoważonej, która pomimo postępu cywilizacyjnego pamięta i szanuję naturę. Nie starajmy się jej zniszczyć, a podtrzymać. Każda forma kontaktu z tym co naturalne jest niezwykle cenna, dlatego tym bardziej powinniśmy robić to w domu czy małym mieszkaniu. 

Cały projekt to spore przedsięwzięcie marki, która współpracowała z szeregiem naukowców i hodowców. Produkt ma być dostępny, łatwy w użyciu i nie szkodliwy dla człowieka. Rośliny ponoć smakują wyśmienicie i nie czuć, że pochodzą z domowej, parapetowej hodowli . Sam design jest również (jak to przeważnie w Ikei) bardzo prosty, surowy i przez to pasujący do każdego wnętrza. Różnej wielkości domki to ciekawy dodatek, który rozweseli nasze parapety czy jadalniane stoły.
 Mam nadzieję, że produkt znajdzie się w naszym krakowskim sklepie; sam chętnie przetestuję własny, "przypokojowy" ogródek!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

A na sam koniec ogłaszam zwycięzców naszego konkursu dla śpiochów! Marka We Love Beds ufundowała super nagrody, które umilą Wam domowy relaks i pozwolą na chwilę odpłynąć z kubkiem ulubionej kawy! 

1. Główna nagroda: karta upominkowa o wartości 100 zł (do zrealizowania na poszewki dekoracyjne i wkłady do poduszek) trafia w ręce Agnieszki Kasprzyk.
2. Miękki Jasiek wędruje w ręce Luizy Ray. 
3. Nagrody dodatkowe czyli 5 kuponów rabatowych do wykorzystania w sklepie WLB - 10 % na poszewki dekoracyjne otrzymują:

- Krawczyk Graczyk Marek,
- Daniel Krawczyk,
- Joanna Gorecka,
- Karolina Katarzyna Mojsa,
- Anna Lebioda. 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i dobrą zabawę :). Zwycięzców prosimy o kontakt mailowy: arch_tct@onet.pl

Artur

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...