wtorek, 8 grudnia 2015

Monument Valley


"AN ILLUSORY ADVENTURE OF IMPOSSIBLE ARCHITECTURE AND FORGIVENES"


Monument Valley to gra logiczna, którą cechuje surrealizm wykreowanego świata oraz artystyczny minimalizm oprawy graficznej, inspirowany japońskim malarstwem i malowidłami Mauritusa Cornelisa. Twórcami jest studio ustwo, które na swoim koncie ma znaną zręcznościówkę Whale Trail. 
W warstwie fabularnej jest wiele tajemnic i niedomówień. My, jako gracze wcielamy się w niemą księżniczkę Idę, która podróżuje przez krainę monumentów, po to aby uzyskać przebaczenie za czyn który popełniła. Przeszkadzają jej w tym pojawiający się Ludzie Wrony.

W tym surrealistycznym śnie naszym zadaniem jest manipulowanie perspektywą - zastosowany został rzut izometryczny, gdzie obracając poszczególne elementy tworzą się liczne iluzje optyczne np. dwa bloki, które w rzeczywistości nie stykają się ze sobą, tutaj wyglądają jak zespolone i mogą służyć za pomost.


"Świat składa się z konstrukcji architektonicznych wzniesionych przy użyciu prostych brył geometrycznych, lecz zarazem jest pełen barw i detali, które czynią go miejscem pełnym uroku. Jego piękno możemy uchwycić w każdej chwili dzięki zaimplementowanemu trybowi fotograficznemu. Ważna jest tutaj również nastrojowa oprawa dźwiękowa, zmieniająca się dynamicznie wraz z manipulacjami otoczeniem."


Nie jest to kolejna gra w typie "pustego" wypełniacza czasu. Oprócz ładnych kadrów i relaksującej muzyki, znajdziecie wiele ciekawych smaczków architektonicznych - pokazanych trochę bajkowo i niedosłownie. Bo czy zawsze projektant wnętrz musi być taki poważny i na serio?

Ola

2 komentarze:

  1. Fajna gra ;-) Pochłonęłam ją w jedno popołudnie mimo, że normalnie nie gram w żadne gry a co ciekawe chętnie bym do niej wróciła ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. cieszymy się, że podzielasz naszą zajawkę :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...