piątek, 11 grudnia 2015

DIY - edycja świąteczna: KartkiLeniwym, piątkowym postem zaczynamy grudniową serią DIY, czyli jak przechytrzyć kolorowe centra handlowe nucące głośno nieśmiertelne "Last Christmas" i zrobić własnoręczne wycinanki. Wpatrujcie się uważnie w zdjęcia, bo dziś mało treści.

Nie jest to pierwszy raz w moim życiu, kiedy próbuję własnych sił w tworzeniu świątecznych kartek. Początkowo były to bardzo nieśmiałe karteczki z zielonymi choinkami i cekinowymi bombkami, poprzez różnorodne wersje owego drzewka przy użyciu każdego możliwego, dostępnego materiału. Tym razem jednakże postawiłam na długo oczekiwany minimalizm.

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii. Kieruje się kilkoma głównymi zasadami, gdzie punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić, dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Dlatego dziś na bok nożyczki, kleje, brokaty i fikuśne wstążeczki!


Pierwsza z nich została ozdobiona powielającymi się rytmicznie zagięciami. Drobne załamania na karcie tworzą subtelną grę światła i cienia.


(instrukcja krok po kroku)


Druga karta odzwierciedla zasadę jin i jang, opartą na wzajemnie uzupełniających się przeciwieństwach.


(instrukcja krok po kroku)Ola

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...