czwartek, 29 października 2015

Design: Las sprowadzony do parteru!

   Czy aby wejść do lasu musimy wyjechać poza tłoczne miasto? Firma Gustafson Porter zajmująca się szeroko pojętym słowem krajobraz zaprezentowała plany stworzenia warstwowych ogrodów oraz wodospadów, które miałyby znajdować się w jednym z wieżowców w południowej części Singapuru.


   Marina One, czyli zespół budynków, w których sercu ma rosnąć zielone sanktuarium, została zaprojektowana przez niemieckie studio Ingenhoven oraz firmę A61 z Singapuru. Wielofunkcyjny kompleks w zatoce Marina Bay obejmuje 360 ha gruntów obejmujących wybrzeże finansowej dzielnicy.
   Zewnętrzna część fasady, która kojarzy się z kratą, siatką ma pozostać w zgodzie z istniejącym wyglądem i układem miasta, podczas gdy wnętrze otoczone będzie falującymi platformami przypominającymi azjatyckie tarasy ryżowe.


   Architekci chcieli umieścić w centrum miasta miejsce, które będzie wypełnione odpoczynkiem i uspokajającą zielenią natury. Ta "instalacja" ma utożsamiać się z wycieczką w góry - wchodząc wyżej i wyżej stopniowo zanurzamy się w chmurach. Na szczycie kompleksu będą umieszczone dwa tarasy widokowe - Cloud Forest oraz Mountain Top. A kiedy przylecą ptaki?


Ola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...