czwartek, 15 października 2015

Advice: Urządzamy łazienkę (część II)

(Trufle Mozaiki- kolekcja "Refleksy")

Mamy już łazienkę bazę, ponadczasową na której tak bardzo nam zależało. Wybraliśmy do niej prysznic typu walk-in aby powiększyć optycznie przestrzeń i nie dzielić jej dodatkowymi ramkami. Jesteśmy zadowoleni ale co teraz zrobić aby goście wiedzieli, że to NASZA łazienka? Mamy na to kilka rozwiązań a każde z nich ma w sobie coś wyjątkowego i wprowadzi do pomieszczenia (bardzo istotny) element personalizujący.

1. Jesteś fanem sztuki i mozaiki? Dlaczego nie przerobić swojego ulubionego dzieła na 23 mm kostki wspólnie z Trufle Mozaiki- pracowni, która opracowała wyjątkową technikę pozwalającą na przetworzenie dowolnej grafiki na jej mozaikowy odpowiednik? Efekt jest niesamowity (widzieliśmy na żywo podczas targów) i świetnie zespoli wnętrze z właścicielem. Jeśli boicie się efektu na ścianie możecie obejrzeć Wasz projekt na wstępnej wizualizacji a dopiero po tym zdecydować się na zakup. Ułożenie dekoracji jest proste ponieważ otrzymujecie ponumerowane arkusze, które kleicie jak zwykłe tego typu dodatki.


(Trufle Mozaiki- ekipa)

Trufle Mozaiki stworzyło właśnie 3 swoje kolekcje "Refleksy", "Etno" oraz "Ogród" we współpracy z absolwentkami ASP w Katowicach i Krakowie. Każda kompozycja ma otwartą formę i może być dowolnie modyfikowana pod względem użytej kolorystyki! Kochamy takie kreatywne produkty zostawiające jednocześnie przestrzeń dla klienta, pozwalając uczestniczyć mu w powstawaniu zamówionego dzieła.

http://www.trufle.eu/
https://www.facebook.com/trufle.mozaiki


 (Trufle Mozaiki- kolekcja "Etno"

 (Trufle Mozaiki- góra: kolekcja "Ogród"; dół: kolekcja "Refleksy")

2. Najprostsze jest najlepsze więc drukujcie swoje ulubione zdjęcia i oprawcie je w eleganckie lub kolorowe ramki (w zależności od aranżacji pomieszczenia). Bo kto powiedział, że w tym miejscu nie możemy mieć swojej własnej "osi czasu"? O galeriach zdjęć już pisaliśmy dlatego odsyłamy do tego posta a poniżej pokazujemy kilka inspiracji ;)

/// ZOBACZ: Jak udekorować pustą ścianę? (te łazienki mają na prawdę szczególny klimat! Nie każdego "stać" na takie wnętrze ale nie wątpliwie robią wrażenie)

3. Fototapeta doda przestrzeni oraz przypomni Ci o podróży życia! Spokojnie przyklejaj ją w swojej łazience i ciesz się swoją własną fotografią w formacie XL. W małych pomieszczeniach sprawdzają się zdjęcia z jednym punktem zbiegu ponieważ dodają dodatkowej trójwymiarowości. Oferta gotowych obrazów jest również bardzo szeroka ale wg mnie warto wykorzystać swoje własne fotografie i poczuć satysfakcję. Nadruk robiony jest na specjalnym, wodoodpornym materiale a dodatkowo możemy go podświetlić aby uzyskać ciekawszy efekt

 4. Ułóż płytki do pewnej wysokości i zaszalej z kolorem, który najbardziej odzwierciedla Twoją osobowość. W łazience czasami zalecany jest intensywny kolor, który pobudzi nas z rana, zaraz po wstaniu z łóżka (ale jest to kwestia bardzo indywidualna). Z pewnością dodatki  w toalecie potrafią zdziałać cuda a ich zmienianie zależne od humoru może być świetną alternatywą (ale drogie Panie z umiarem, nie codziennie ;))

5. Poszukaj inspirujących dekorów! Czasami warto zainwestować w kilka sztuk i ciekawie je wyeksponować. Na rynku na prawdę jest w czym wybierać a niektóre mozaiki, płytki czy listwy tworzą zapierającą dech w piersiach grę światła. Nie bądźcie dusigroszami i pozwólcie sobie na takie perełki :) Heksagony, pentagony, kostki, kosteczki, rzeźbienia czy ornamenty: każdy coś wybierze!/// ZOBACZ: Urządzamy łazienkę (część I)!

Artur

1 komentarz:

  1. Mozaiki są świetne, szczególnie ta etniczna :) Naprawdę niezły pomysł!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...