czwartek, 16 lipca 2015
Design: Rozbić formę
Przedmioty codziennego użytku przeznaczone są do konkretnych czynności i zamknięte są w konkretnej formie. Tak jest zazwyczaj, po to aby ułatwić życie ale z drugiej strony ograniczyć nas do pewnych schematów. Dlatego tak ważna jest rola designerów, którzy poszukując nowych form poszerzają nasze spojrzenie na otaczające nas przedmioty budując je od nowa; czasami w niespodziewanych, zaskakujących konfiguracjach. Firmy prześcigają się na tym polu co związane jest również z coraz większą świadomością społeczeństwa (ludzie cenią towary unikatowe). Dzisiaj doskonały tego przykład- najnowsza kolekcja ceramiki AANDERSSON w której projektanci pracowali nad dekonstrukcją kubków, dzbanków czy misek.
Philadelphia studio skupiło się na przeprojektowaniu elementów składających się na konkretną bryłę przez odkształcenie racjonalnie zorganizowanej przestrzeni. Wszystko utrzymano w prostej kolorystyce aby w jeszcze większym stopniu podkreślić rozbicie formy. Ostre krawędzie i nieznane kształty dają świeże spojrzenie na filozofię dekonstruktywizmu i jej wpływ na otaczające nas rzeczy.
Kolekcja bardzo się nam spodobała. Jest eksperymentem, który mimo wszystko jest prosty ale i zaskakujący. Przedmioty mimo dekonstrukcji zachowały swoją pierwotną formę i nadal służą w określonym celu. Taka zastawa z pewnością zrobi na gościach wrażenie!
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
To z pewnością ciekawe projekty, mimo wszystko jak dla mnie trochę przegadane. Za dużo tu tego dekonstruktywizmu.
OdpowiedzUsuńMyślę, że to świetny nowoczesny projekt. Tutaj łamanie różnych zasad wyszło na dobre. Takie połamane konstrukcje mnie kupiły :)
OdpowiedzUsuńmnie to przekonuje!
OdpowiedzUsuń