poniedziałek, 8 czerwca 2015

Trend: Luksus od zaraz czyli wanna wolno stojąca


(Wanny Hole od Rexa Design wspaniale dekorują wnętrze. W tym przypadku mamy dwie opcje montażu baterii- na rancie wanny lub w podłodze; zalecany minimalizm!)

Mamy dużą przestronną łazienkę- czasami to właśnie takie przestrzenie potrafią być ogromnym wyzwaniem projektowym. Bo jak rozplanować w niej sprzęty, ich gabaryty? Co zrobić aby całość była praktyczna, wygodna w użytkowaniu, przystosowana do trybu życia lokatorów a przy tym mogła pełnić również rolę pokoju kąpielowego, miejsca relaksu? Duże obszary to różne kombinacje i próba połączenia kilku pomysłów i wizji w jedną, która zadowoli inwestorów.
 Ale chyba to lepszy "problem" niż odwrotna sytuacja czyli brak miejsca i przestrzeń, w której wszystko upychamy a  zaraz po wejściu do łazienki "wpadamy" na WC czy umywalkę.


(piękny projekt wanny wolno stojącej na kamiennym podeście)

 Łazienki duże to te od ok. 9-10 m2. Do nich właśnie szczególnie pasują coraz bardziej modne wanny wolnostojące. Przedmiot, który wcześniej był mało popularny i drogi staje się trendem świetnie odnajdującym się w naszych wnętrzach. W ich formach mamy dosyć szeroki wybór. Są bardziej i mniej owalne, prostokątne, zamknięte w kole...- każdy znajdzie coś dla siebie.


(gdy decydujemy się na tego typu wannę musimy dobrze przemyśleć zagospodarowanie reszty łazienki i stworzyć dla niej odpowiedni anturaż) 

Wanny wolnostojące najczęściej wykonane są z konglomeratu (czyli specjalnej mieszanki naturalnego materiału i np. żywicy) przez co można uzyskać coraz ciekawsze kształty.  Jeśli chodzi o kwestię baterii możemy użyć tutaj elegancko wyglądających wolno stojących, podtynkowych lub nawannowych. Wszystko zależy od tego jaki model wanny wybierzemy do swojej łazienki.
 Świetne modele proponuje firma POOLSPA. Ich produkty wykonane są z akrylu poddawanego procesowi laminowania przez co są odporne i trwałe (takie same techniki stosuje się przy produkcji jachtów). Podrzucamy krótką specyfikację montażową wanien z tej grupy.

http://www.poolspa.pl/temp/pliki/12048957181557178227.pdfTego typu wanny z pewnością kochają duże przestrzenie ale opcji ich ustawienia jest kilka. Możemy dostawić je do ściany, umieścić w samym sercu łazienki, dosunąć do okna skąd będziemy mieli piękny widok lub ustawić ją na specjalnym podeście. Ich efektowność wymaga podkreślenia dlatego wg nas najlepiej sprawdzają się one w minimalistycznych, nie przeładowanych wnętrzach. Ważne jest aby zaaranżować przestrzeń w taki sposób aby nasza "gwiazda" była należycie wyeksponowana i zachwycała naszych gości od samego wejścia.


(nie zawsze "ceramika" musi być; liczy się dobry pomysł i nasze własne upodobania)

 Są również wanny w wersjach retro; to coś dla fanów klasyki. Sprawdzają się świetne we wnętrzach wąskich i niezbyt dużych. Dzięki nóżkom mają lekką formę ale istotne jest żeby wannę retro dostawić do ściany jedną ze stron (aby pozostawić dostęp z trzech stron co będzie pomocne przy myciu).


Firma Duravit zaskoczyła nas ostatnio swoją ofertą obejmująca wanny z wbudowanym nagłośnieniem i podświetleniem LED. Kąpiel w niej musi być niesamowita!(wanny EGG to coś dla miłośników książek; miejsce do relaksacyjnej kąpieli i biblioteczka w jednym!)

Mamy nadzieję, że trochę Was zaintrygowaliśmy i w Waszych głowach zakiełkuje myśl posiadania tego typu wanny. Są one produktem efektownym, który zdeterminuje nasze pomieszczenie ale z pewnością uczyni go również wyjątkowym miejscem, w którym będziemy mogli się relaksować po ciężkim dniu.

2 komentarze:

  1. taka wolno stojąca wanna to moje marzenie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka wanna to moje marzenie!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...