środa, 17 czerwca 2015

Event: Warsztaty Praktycznego Projektowania II
Po raz kolejny spotkaliśmy się w 3B studio na Dietla w Krakowie. Tym razem skład uczestników był trochę inny, choć pojawiły się także znajome z wcześniejszych warsztatów twarze. W drzwiach, jak zwykle serdecznie powitali nas Ola i Piotr Barczak.

(moodboard stworzony dla Ewy Chodakowskiej)

(prosta zasada- kto pierwszy ten lepszy)
W pierwszym dniu Ola wprowadziła nas w świat kolorów. Wszystko wydawało nam się proste do momentu, w którym mieliśmy rozwiązać test. I tu okazało się, że nazwy takie jak indygo, róż wenecki, róż indyjski czy ultramaryna nie są takie oczywiste. Po wykładach przyszedł i czas na praktykę - każda para dostała celebrytę i przy pomocy wycinków z gazet mieliśmy stworzyć tablicę skojarzeń. Moja była mroczna - wszak wylosowałam Nergala.


(To my w czasie pracy - i wcale nie kłóciliśmy się o materiały)

Drugi dzień rozpoczęliśmy wraz z opowieścią Piotra na temat materiałów. Nasza wiedza została pogłębiona o kolejne, jeszcze niezbyt dobrze znane nam z praktyki materiały. A czy Wy wiecie co to corian, corten oraz szkło inteligentne? Po wykładzie wróciliśmy do swoich gwiazd. Mieliśmy stworzyć moodboardy, na które składały się liczne materiały: mozaiki, kolory, płytki, ścienne struktury. Na sam koniec przeprowadziliśmy eksperyment kolorystyczny.

(wszyscy uważnie słuchają wykładu)
Dwie osoby stoją ustawione naprzeciwko siebie. Mają wyciągnięte do przodu ręce - ta, na ktorej przeprowadzane jest doświadczenie, ma dłonie pod spodem. Twarz zostaje zasłonięta papierem kolorowym - najpierw różowym. Po kilku chwilach osoba ta ma z jak największą siłą napierać dłońmi i starać się dać je do góry (przeciwna ma neutralizować opór). To samo robimy z niebieskim papierem. Po doświadczeniu okazuje się jaki wpływ mają na nas barwy - po patrzeniu na niebieski działamy z większą agresją, różowy natomiast nas rozluźnia.
My już nie możemy doczekać się na kolejne warsztaty, które odbędą się w najbliższy weekend!
jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu zapraszamy TUTAJ ;)
5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. nie chowamy się; już kilka razy można było nas "oglądać" ;)

   Usuń
 2. Akurat jestem z Krakowa i nic o tych warsztatach nie słyszałam. Na 3 edycję nie ma już biletów wiec pozostaje czekać na następną :) Z ciekawości: ile kosztuje bilet?
  Zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to koniecznie musisz nadrobić zaległości i przyjść na warsztaty! Bilety najczęściej są za free. Szczegóły między innymi na moim blogu. Na razie na czwartą edycję nie ma już miejsc, ale jak będą chętni to i piąta ruszy :) Zapraszamy! PS> Ja niestety byczyłam się na urlopie, więc mnie nie było.

   Usuń
  2. urlop każdemu się należy Maria; my już nie możemy doczekać się swoich :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...