poniedziałek, 15 czerwca 2015

Architecture: Mirror houses


Para nowoczesnych domów wakacyjnych zaprojektowanych przez architekta Petera Pichler znajduje się na obrzeżach miasta Bolzano we Włoszech. Domy położone są w pięknej okolicy południowego Tyrolu - usytuowanym w okolicach głównego grzbietu Alp, pośród drzew jabłoni. To wyjątkowo malownicze miejsce, a dzięki lustrom wszystko zostaje podwojone!
Elewacje domów, pokryte czarnym aluminium, wyposażone zostały w charakterystyczny, krzywoliniowy profil, który otwiera się od zachodu na wschód. Poziomy domów są różnej długości i wysokości, co miało na celu osiągnięcie efektu kompozycyjnego zróżnicowania. Sprawiają one wrażenie jakby górowały nad otaczającym je krajobrazem. Wakacje w takim miejscu do dla architektów marzenie ;)

Każdy z domów posiada własne wejście, ogród oraz balkony. Znalazły się tam sięgające od ziemi aż po sam dach szklane ściany, które gwarantują zapierające dech w piersiach widoki. Mieszkańcy mają możliwość ich przesunięcia, co umożliwia połączenie części dziennej z tarasem.

5 komentarzy:

 1. zastanawiam się tylko jak z ucieczkami ciepła i nagrzewaniem się latem, hm... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o! ciekawe pytanie :D chętnie byśmy się dowiedzieli.

   Usuń
 2. Fantastyczne! Po raz kolejny okazuje się, że nowoczesny dobry design wygląda świetnie w każdym miejscu, mimo że w górach pojawia się raczej rzadko (na razie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby było go coraz więcej w wielu miejscach ;)

   Usuń
 3. wow wygląda to niesamowicie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...