czwartek, 16 kwietnia 2015

Design: Beton jakiego nie znacie!


Beton architektoniczny to materiał stwarzający ogromne możliwości projektowe, nie tylko pod względem kształtów i rozmiarów, ale także barw i faktur. Ściany, podłogi, meble wykonane właśnie z tego materiału szturmem podbijają wnętrza. Surowość, prostota, oszczędność formy to cechy, które zachwycą tych, którzy kochają przemysłowy minimalizm. Morgan & Möller to stosunkowo młoda marka wnętrzarska na polskim rynku. Kryją się pod nią designerskie meble, akcesoria dekoracyjne oraz płyty do wykańczania ścian, podłóg i elewacji. Płyty z betonu architektonicznego Morgan & Möller (M&M) firmy Vinderen produkowane są w technologii HPC (betonów wysokowytrzymałych) z wysokiej jakości surowców, dodatkowo wzmacnianych włóknem szklanym zgodnie z GRC (Glassfibre Reinforced Concrete). Dzieki temu możliwe jest uzyskanie betonowych płyt cienkowarstwowych w różnych rozmiarach, wzornictwie i kolorystyce, z zachowaniem wysokich parametrów wytrzymałościowych.
"Nasze meble betonowe, wyglądające na ciężkie monolity, są w rzeczywistości lżejsze niż mogłoby się wydawać. Niekiedy ważą mniej niż gdyby były wykonane z litego drewna" – komentuje Joanna Ciecierska, Specjalista ds. Marketingu w firmie Vinderen, twórcy nowego brandu – "To wszystko za sprawą skrupulatnie dobieranych mieszanek, a także technologii natrysku, z której korzystamy przy ich produkcji."
W portfolio marki dostępne są płyty betonowe w standardowych rozmiarach 60×60 cm, 90×60 cm oraz 120×60 cm. Płyty mogą być gładkie (Silk), z wżerami (Rough), lub z efektem marmuru (Marble). W podstawowej propozycji barw dostępne są jasnoszare (Mist) i ciemnoszare (Typhoon), a także na specjalne zamówienie w antracycie, bieli oraz wszystkich barwach zbliżonych do palety RAL.

Oprócz płyt Morgan & Möller to również wykonywane są na zamówienie meble betonowe: regały, komody, stoły, fotele i sofa (co ciekawe - z możliwością wykończenia tapicerskiego m.in. skórą wykorzystywaną na obiciach siedzeń samochodów Bentley), akcesoria dekoracyjne (doniczki, świeczniki, litery dekoracyjne) oraz elementy wyposażenia łazienek i kuchni, np. blaty, brodziki czy umywalki.
Nazwa marki odnosi się do amerykańskiego designu kojarzonego z wielkością, przestrzenią i wygodą, zamkniętą w inspirujących kontrastach. Koresponduje także z najlepszymi doświadczeniem północnoeuropejskiej architektury, opierającej się na funkcjonalności i minimalizmie. Oszczędność formy widoczna w kolekcjach mebli Morgan & Möller stwarza duże możliwości dekoratorskie dla pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. 
Pierwszy showroom marki Morgan & Möller otwarto w Fabryce Koronek w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...