czwartek, 21 stycznia 2016

Design: Postaw się.Pewnie nie raz zastanawiacie się co zrobić z kwiatami, które dostajecie (wiem, nie często się to zdarza) na urodziny, rocznicę czy w formie gratulacji. W panice szukacie słoika lub czegoś wazo-podobnego, żeby przedłużyć życie roślinki o kilka kolejnych dni. Na końcu i tak wyląduje w butelce po winie. Dziś przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd szklanych, minimalistycznych waz oraz co o tym wszystkim sądzą projektanci.


PODIUM VASE


Propozycja Lee Brooma, to połączenie szkła uformowanego w geometryczne kształty wraz marmurową podstawą. Jest to swego rodzaju igranie z balansem i równowagą. Kamienne podia dostępne są w dwóch kolorach: czarnym Nero Marquin oraz białym Carrera. Po wprowadzeniu produktu na rynek, artysta postanowił, że swój salon na Rivington Street odwróci w kwiaciarnię. Kolorowe panele odpowiadające kształtom pokryły sklep, a z sufitu spływała flora.


STEM VASE


Duńskie Creative Studio Dubokk wydała szereg akcesoriów gospodarstwa domowego, w tym m.in. wazony. Kolekcja wiosna - lato 2016 obejmuje oprócz serii szklanych stołów Tints również wazy służące do przechowywania tylko jednego kwiatu. Słowo "stem" z angielskiego oznacza łodygę, pień albo nóżkę. Metalowy wysięgnik podtrzymuje cały kwiat, zaś jego dolna cześć umieszczona jest w niewielkim szklanym pojemniczku.


RUUTU VASE


Francuscy projektanci - Ronan i Erwan Bouroullec stworzyli serię kolorowych waz dla fińskiej marki Iittalia. Nazwa Ruutu pochodzi od fińskiego słowa, które oznacza diament lub plac. Wdmuchiwany ręcznie do stalowej formy trudny kształt wazonu, jak i jego intensywne kolory wymagają od rzemieślników wielkiej wprawy, a cały proces produkcji wraz z ręcznym polerowaniem trwa 24 godziny. Ta przepiękna kolekcja szklanych, kolorowych naczyń zrealizowana została w 5 różnych wymiarach oraz 7 kolorach.


OP-VASE


Turecki projektant Bilge Nur Saltik stworzył linię ręcznie wycinanych wzorzystych szklanych naczyń, w których po umieszczeniu kwiatów tworzy się efekt kalejdoskopu. Op-vase to trzy różnej wielkości wazy, które zostały odwrócone do góry nogami. W dolnej części umieszczony został niewielki pojemniczek na wodę i rośliny. Z jednej strony wycięty został łuk, który pozwala umieścić florę w środku. Mając tylko jeden kwiat, dzięki zjawisku optycznemu mamy cały bukiet. Czyż to nie sprytne?


AIR SUNDAE


Paryskie studio A+A cooren zaprojektowało wazon, w którym szyjka została odwrócona do wnętrza naczynia. Limitowana edycja wykonana jest ze szkła borokrzemowego (takiego, który używany jest do wytwarzania probówek), a całość może być podzielona na dwie części, co znacznie ułatwia wymianę wody.


Ola

2 komentarze:

  1. Fajne propozycje, chociaż STEM VASE i RUUTU VASE najlepsze :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Stem chyba najbardziej nas zachwyciła :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...