środa, 6 stycznia 2016

Advice: A co to są te kolory ziemi?Kolory ziemi to ponadczasowe barwy, które mają masę zwolenników. Co przede wszystkim przemawia na ich korzyść? Kojarzą się nam z harmonią, spokojem, sprzyjają odpoczynkowi a do tego są eleganckie i stylowe. Delikatnie przybrudzone kremy; miodowe żółcienie zachodzącego Słońca; jasne, ziemiste odcienie brązu; przygaszony oliwkowy... Czujecie ten klimat?- BRĄZY: najlepsze na skołatane całym dniem nerwy; dzięki szerokiej tonacji możemy stworzyć we wnętrzu wyjątkowy klimat bez nudy i sztampowości


Rudawo-złota siena wprowadzi do wnętrza aurę popołudniowego Słońca. To odcień zbliżony do koloru orientalnych przypraw np. papryki. Niestandardowa odmiana, która rozgrzeje w chłodne dni i zrelaksuje każdego.

Kasztanowy brąz, dzięki swojej głębokiej barwie nada wnętrzu klimatu a mocne brązy w odcieniu np. hebanu dodadzą elegancji i wysublimowania. Przede wszystkim liczy się dobry miks kolorystyczny, który trafi w nasze gusta i wyjdzie naprzeciw codziennym potrzebom danego wnętrza.

- ŻÓŁCIENIE: po pierwsze ochra (kolor roku 2016 wg marki Dulux), której odcień zbliżony jest do curry; to poświata zachodzącego Słońca.

Delikatnie przybrudzony żółty będzie kojarzył się z gorącymi wakacjami, a połączony z ciepłym brązem zharmonizuje pomieszczenie. Ochra bardzo dobrze oddaje światło we wnętrzu, co może okazać się szczególnie przydatne w ciemnych, północnych salonach czy sypialniach. Żółcienie świetnie wpisują się w klimat retro i rewelacyjnie łączą się z drewnem. To trend widoczny od kilku sezonów zarówno we wnętrzach jak i designie, architekturze czy branży kosmetycznej.
- ZIELENIE - odcienie mchów, porostów, przejrzałych liści, brunatnej gleby. Chłodniejsze barwy,
które stworzą dobry balans z ciepłymi brązami i żółciami. Dzięki nim nasze wnętrze zyska wyjątkowy szyk i powagę nie stając się przy tym nudne czy ponure.  Idealna kompozycja zieleni to ta, ze złotem! Zieleń działa kojąco na oczy dlatego warto przemyśleć jej użycie w swoim biurze do pracy :)


 Ze względu na relaksacyjne właściwości, kolory ziemi najlepiej stosować w miejscach gdzie spędzamy najwięcej czasu. Przy takim miksie kolorystycznym zdecydowanie nie ma nudy! Możemy dowolnie żonglować kompozycjami pamiętając o odpowiednich proporcjach. W zależności od gustu możemy bazować na zieleni lub brązie dodając kilka żółtych "plam" w postaci poduszek czy puf. Te kolory na pewno szybko się Wam nie opatrzą, a późniejsza metamorfoza wnętrza jest z nimi o wiele łatwiejsza.

Warta uwagi jest kolekcja IKEA Sinnerlig, która utrzymana została w tonacji kolorów bliskich naturze. Wykorzystano tutaj również naturalne materiały takie jak nasz ulubiony korek. Obejrzyjcie co proponuje popularna sieciówka i przemyćcie kilka pomysłów do swoich czterech kątów. Mnie szczególnie przypadły do gustu korkowe ławki, których prosta forma świetnie sprawdzi się w wielu wnętrzach.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/dining/collections/31586/


(pictures from Pinterest an IKEA)

Artur

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię takie naturalne, ziemiste odcienie i mojej kuchni znalazły swoje miejsce. Mam wrażenie, że w takim otoczeniu człowiek wycisza się i odpoczywa psychicznie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...