poniedziałek, 21 grudnia 2015

DIY - edycja świąteczna: Alternatywna choinka!Chcemy aby dla każdego te święta były wyjątkowe i oryginalne. Stąd właśnie zrodził się pomysł naszego świątecznego DIY, które ma jeszcze bardziej rozbudzić w Was świątecznego ducha (gdyby przypadkiem galerie handlowe i atmosfera w domu nie dały rady ;)).
Poprzednio były minimalistyczne kartki, a dzisiaj coś dla złotych rączek: bożonarodzeniowa choinka, ale w wersji niekonwencjonalnej! Lubicie drewno jak my? To dobrze się składa, bo nasze drzewko powstało z tego właśnie materiału. Nie przedłużając: dobrej zabawy!

1. W sklepie budowlanym kupujemy deski o wybranej przez nas szerokości (ja użyłem sosny o wymiarze 10 cm). Tniemy je na kawałki, za pomocą piłki ręcznej lub wyrzynarki. Moja choinka ma wymiary podane na poniższej grafice:

2. Gdy skończymy ciąć deski, możemy przystąpić do ułożenia ich na naszej bazie (nodze). Ważne aby zachować równe odległości pomiędzy poszczególnymi kawałkami, wtedy nasze "drzewko" będzie wyglądało estetycznie.

UWAGA:  Przed skręceniem warto przetrzeć drewno papierem ściernym aby farba lepiej wsiąknęła w strukturę materiału!

3. Gdy odmierzymy odległości pomiędzy ramionami choinki przystępujemy do przybicia desek. Ja używałem zwykłych gwoździ i młotka; można posłużyć się również wkrętarką.
UWAGA: Przed skręcaniem konstrukcji sprawdźcie czy wkręt/gwóźdź przejdzie przez oba kawałki drewna; w przeciwnym razie ramiona szybką odpadną lub nie będą się trzymać!
4. Gdy konstrukcja jest już gotowa przystępujemy do malowania. Ja używałem lakieru w spray'u, który łatwo się aplikuje. Podkładamy gazety lub karton aby nie pobrudzić podłogi i dokładnie pokrywamy choinkę lakierem z obu stron. Nie zapomnijcie o bokach!
5. Choinka schnie, dlatego my możemy zabrać się za przygotowanie dekoracji. Z racji uwielbienia do prostoty, moje drzewko będzie miało na sobie filcowe choinki i papierowe żurawie wykonane techniką origami. 

Filc kupicie w każdym markecie budowlanym a dekoracje origami wykonacie z pomocą internetowych poradników. Przyda się forma choinki do odrysowania w materiale i dobre, ostre nożyczki (w przeciwieństwie do moich, z którymi musiałem sporo się nagimnastykować).

W dekoracji jest pełna dowolność. Wybierzcie to, co podoba się Wam najbardziej i będzie pasowało do koloru jakim pokryliście bazę!

6. Gdy choinka wyschnie przybijamy do niej kilka gwoździ, na nich będą wisiały wykonane wcześniej ozdoby. Tutaj w ruch idzie młotek ;)

UWAGA: Końcówki możemy delikatnie zagiąć młotkiem aby dekoracje nie spadały podczas ruszania drzewkiem!
7. DEKORUJEMY! Czyli najmilsza część całej zabawy ;). Najpierw oplatamy konstrukcję lampkami a potem wieszamy poszczególne elementy. U nas za łańcuch posłużył zwykły sznurek, który świetnie uzupełnia się z filcem i żurawiami origami.

Alternatywne drzewko świetnie wygląda zarówno w dzień jak i w nocy, gdy tworzy wyjątkowy, świąteczny klimat. Dobra zabawa to podstawa i tego też życzę Wam przez najbliższe dni. Stres nie pomaga!

Artur

4 komentarze:

 1. Ciekawy projekt, choć nie wydaje mi się, by wygrał starcie z tradycyjną choinką to może się podobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie wygra ale znajdzie swoich zwolennikoów 😉

   Usuń
 2. Chciałabym życzyć ci, aby te, jak i każde kolejne święta były najpiękniejsze. Aby panował u ciebie klimat przepełniony miłością i życzliwością. Najważniejsze abyście wy i wasze rodziny były bezpieczne i zdrowe, a jeśli do tego zaowocuje w pieniądze tym lepiej :). Spełnienia najskrytszych marzeń i tych nieskrywanych oraz jak najwięcej prostych ścieżek w życiu. Nikola z Pastelowego domku :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...