wtorek, 29 grudnia 2015

Design: Co to za futrzak?Przez święta zginęliśmy z Olą w stosie prezentów i pysznego jedzenia, ale wracamy do Was ze świeżą porcją wszelkiej maści projektów! Mamy nadzieję, że również jesteście pozytywnie naładowani i żądni nowości.
Nowy Rok zbliża się nieubłaganie, dlatego już powoli szykujemy małe podsumowanie 2015. Jednak w myśl zasady "co ma wisieć nie utonie" wyjaśniam szybko tytuł dzisiejszego posta: ten futrzak to... internetowy router!

Wszyscy narzekają, jak to brzydko wyglądająca "skrzynka od internetu" szpeci nasze wymuskane wnętrze. Aby zaradzić temu problemowi Google zaprosiło do współpracy 24 artystów. Dzięki nim nasz dom nie tylko zyska niezbędny internet, ale i dekoracyjny, zaskakujący element wystroju.

"Router to przedmiot nie kochany. Routery są często paskudne z migającymi światłami i plątaniną kabli w zestawie. Chowając je w szafkach tworzymy w domu czarne strefy bez dostępu do internetu"


Router najlepiej działa stojąc na półce, tworząc wokół siebie pożądaną sieć. Stąd pomysł na serię OnHub, której zaskakujące elementy mają odczarować znienawidzony przedmiot. Obudowy wykonano z wielu materiałów m.in. paper-mache, opalizującego szkła czy druku termoplastycznego.


Co warto podkreślić, Google kontrolowało pracę każdego z artystów aby uniknąć stworzenia bryły czy użycia techniki zakłócającej prawidłowe działanie sieci Wi-Fi.
OnHub to kolejny projekt, który pokazuje, że design i jakościowe wzornictwo na dobre wnikają do naszych domów pod postacią przedmiotów codziennego użytku.
Futrzak to mój zdecydowany faworyt, ale geometryczne wzory wpasują się w klimat wielu wnętrz, dodając im charakteru. A który jest Twoim ulubionym?

Artur

2 komentarze:

  1. Dobrze wykonany blog, artykuły treściwe i z poważnym przekazem. Mogę śmiało go polecić znajomym, którzy z pewnością polubią go tak samo jak ja. Przy okazji chciałbym zachęcić do odwiedzenia strony wypas owiec, która porusza podobną tematykę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...