czwartek, 30 lipca 2015

Furniture: Patricia Urquiola w kuchni!Spora część naszych czytelników na pewno zna jej projekty a niektórzy z Was pewnie uważają Patricię za swoją ulubioną projektantkę. Jej twórczość wzbogaca się ciągle o nowe przedmioty dla naszego domu; a pomyśleć, że to wszystko zaczęło się od dywanów. Obecnie projektantka pracuje dla wielu uznanych firm m.in. B&B Italia czy Moroso. To właśnie w tej ostatniej firmie zdobyła doświadczenie i silną pozycję dzięki pracy jako dyrektor artystyczny.

 Dzisiaj prezentujemy Wam jej genialne w swej prostocie meble kuchenne. Nie wyglądają one standardowo; konstrukcja opiera się na czarnych, metalowych ramkach w matowym wykończeniu. Są wykorzystywane one do tworzenia niskich niskich jednostek. W modułach istnieją również specjalne wsporniki do instalacji (rur) aby zachować formę w jak najczystszej postaci. Zainteresowanie konstrukcją możemy tłumaczyć architektonicznym wykształceniem projektantki. Meble powstały na zlecenie włoskiej marki Boffi z okazji London Design Festival 2015 odbywających się we wrześniu.

"Opierając się na idei "maszyny ukrytej", projekt wprowadza zintegrowaną rów, który dyskretnie zapisuje wszystkie elementy techniczne kuchni jak instalacja hydrauliczna czy elektryczna zostawiając więcej miejsca"- pisze Boffi.
Otwarte półki mogą być zawieszane na ścianie lub stosowane jako zamiennik dla zamkniętych dolnych szafek. Drewniane blaty są długie i można formować z nich małe stoliki jak i duże, jadalniane bary. Przy tym wszystkim istnieje możliwość umieszczania w nich dwukomorowych zlewów czy kuchenek.
To na co warto zwrócić to materiały wykończeniowe. Urquiola po raz kolejny udowadnia, że materiałoznactwo to jej mocna strona. Potrafi ciekawie zestawić nie tylko miękkie struktury do obicia kanap czy stworzenia poszewek. W "Salinas" skupia się na gamie metalicznych detali przez cynk, mosiądz czy miedź łączonych z industrialnym szkłem, lakierami lub teksturami betonu.
A na weekend szykujemy dla Was przepełniony witalnością post. Będzie zielono, kolorowo i naturalnie! Stay Tuned ;)

Artur

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...