piątek, 2 stycznia 2015

Polish design: Mannequin

 Skąd ta niecodzienna nazwa dla krzesła ? Ponieważ jest ono "szyte na miarę" właściciela! Sekret tego produktu tkwi nie tylko w designerskiej prostocie ale i wielu oryginalnych wariantach siedziska i podstawy.

 Projektanci, WartellOberfer, tworząc krzesło wykazali się dużą wyobraźnią budując cały koncept mebla, które można "ubrać" według własnych upodobań. Każda osoba zainteresowana swoim własnym Mannequin'em może wybierać spośród 3 rodzajów pikowań siedziska, trzech typów stelaży i szerokiej gamy kolorystycznej obicia.


 Nie ma znaczenia w jakiej stylistyce utrzymane jest Twoje wnętrze, Mannequin odnajdzie się w każdym wystroju. Dębowe, owalne nogi będą pasowały do pomieszczenia w stylu vintage lub skandynawskim a metalowe nogi wpasują się idealnie w gusta minimalisty. 

 Siedzisko stworzone jest ze sklejki i pokryto je tkaniną wysokiej jakości o technologii Aqua Clean, przez co wszelkie zabrudzenia możemy zmyć mokrą szmatką.

 Krzesło może być pikowane w stylowe trójkąty, "secesyjne" fale lub poprzeczne pasy. Sami projektanci jak i firma-matka- Iker- zachęcają do próbowania wielu wariantów. W końcu tutaj pomysłodawcy zostawili klientowi przestrzeń do zabawy i stworzenia swojego własnego Mannequin'a ;)Mannequin otrzymał tytuł "MUST HAVE 2014". Co ciekawe niedawno firma Iker wypuściła również serię stołów które wzbogacą całą rodzinę. My chętnie widzielibyśmy takie krzesła w swoich wnętrzach. Ich klasyczna forma w połączeniu z nowoczesnymi pikowaniami tworzy bardzo ciekawą całość. Cieszymy się, że produkt jest polskiej produkcji i liczymy, że na stałe wpisze się w grono mebli-ikon. Pytanie tylko: która jego wersja ?
Follow my blog with Bloglovin
zapraszamy na stronę firmy Iker:  http://ikershop.com/pl/30-mannequin

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...