sobota, 27 grudnia 2014

Nizio Interior  Kolekcja Mirosława Nizio obejmuje fotele i stoły, którym architekt, rzeźbiarz i designer daje nowe życie, kształt i zastosowanie. Pomysłodawca w swoich projektach kieruje się zasadą 3xR, czyli recycle, reuse, remake.

„Idea Nizio Interior to wypadkowa czterech elementów: dotychczasowej architektonicznej działalności Mirosława Nizio, fascynacji nadawaniem przedmiotom nowych sensów i funkcji, a także swoistego genius loci budynku, w którym mieści się siedziba firmy oraz siły rodzinnej tradycji.”
Pierwszy z przedstawianych foteli to połączenie nowatorskiej, wzorzystej, geometrycznej i pełnej kolorów tapicerki ze starym, drewnianym fotelem z warszawskiego teatru. Ekologiczny materiał nadaje meblowi charakteru w stylu retro, ale dobrze sprawuje się również w nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowo dzięki zabiegom olejowania, które nadają meblowi surowego charakteru, krzesło będzie się starzało w naturalny i szlachetny sposób.

Kolejny z foteli to zestawienie bardziej odważne i nowatorskie. Obok stosowanego w tego typu konstrukcjach drewna oraz szarego, śliskiego materiału (całkowicie odpornego na ścieranie) do wykonania fotela użyto tafli szkła. Przejrzysty materiał, który został poddany hartowaniu intrygująco współgra z światłem naturalnym jak i sztucznym, pozostawiając na powierzchniach ciekawe refleksy._____ >   http://www.niziointerior.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...