piątek, 27 lutego 2015

Interiors: Romita Comedor

 Nazwa ta odnosi się do restauracji znajdującej się w Meksyku, w samym sercu Mexico City, w dzielnicy Colonia Roma przy 49 Avenida Alvaro Obregon. Budynek pochodzi z początków XX wieku, a styl został zaczerpnięty z wielkich dworców kolejowych. Co ciekawe podlega ochronie INBA (Instituta Nacional de Bellas Artes).

Obecny właściciel budynku Rodrig Espinoza oraz jego dwaj wspólnicy - Marcela i Arturo Lugo, zaprojektowali restaurację z myślą, że będzie to miejsce spotkań, które stanie się nie tylko atrakcyjne dla mieszkańców, ale również i dla turystów.

We wnętrzu uwagę przyciągają wielkie okna, przeszklony sufit, wiszące lampy na długich sznurach oraz rozkładane markizy, które na myśl przywołują owe stacje kolejowe. Projektanci wykorzystali drewno i czarno-białe płytki, meble z naturalnych surowców oraz dużą ilość zieleni - zawieszonej w donicach czy oplatającej konstrukcję budynku. Wszystko to wydaje się żyć własnym życiem, sprawia wrażenie istnienia od bardzo długiego czasu. Użycie w tym wnętrzu eleganckiej patyny w stylu vintage dodaje całości wyrazu świeżości i nowoczesności.


Romita Comedor znana jest z autentycznych dań kuchni meksykańskiej, świetnych koktajli i z muzyki granej na żywo przez znanych DJ-ów. W budynku znajduje się również dom designu i salon fryzjerski.

Nas do odwiedzenia Meksyku przekonuje nie tylko tamtejsza kuchnia, ale w dużym stopniu to miejsce kuszące swoim urokiem.


Wnętrza są niezwykle klimatyczne i spójne stylistycznie. Elementy vintage dodają pazura a kwiaty podkreślają charakter detali. Miejsce jest na prawdę oryginalne i projektant bardzo dobrze wykorzystał potencjał dworcowego budynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...