piątek, 13 lutego 2015

Interiors: Barcelo Raval Hotel

Barcelona to miasto bardzo bogate w zaskakujące miejsca pełne oryginalnych rozwiązań. Spacerując po jej ulicach (a szczególnie polecamy oglądanie stolicy Katalonii pieszo) możemy odkryć urokliwe kawiarnie czy architektoniczne perełki. Jedną z nich jest bez wątpienia hotel Barcelo Raval położony w dzielnicy, która nie zawsze cieszyła się dobrą opinią wśród mieszkańców- Raval.Cylindryczny budynek, którego fasada pokryta jest metalową siatką przypominającą zbrojenie, od razu rzuca się w oczy. Najniższe piętro budynku jest przestrzenne i dobrze oświetlone. Tutaj mieści się restauracja i bar, recepcja oraz strefa wypoczynkowa dla gości.


 Obiekt otwarto w roku 2008 i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Wnętrza są niezwykle odważne i pełne dobrego designu. W Barcelo Raval znajdziemy stoły w kształcie koni i świń, a całe lobby utrzymane jest w biało-czarnej kolorystyce z dodatkiem intensywnej purpury. Wszystkie detale sprawiają, że hotel zyskuje na przytulności i trafia w gusta klientów z całego świata.

 Mocnym punktem jest, znajdujący się na 11 piętrze, taras widokowy z piękną panoramą całej Barcelony. Znajdziemy tutaj również mały basen dostępny przez cały rok ale co ciekawe nie ogrzewany.
W obiekcie możemy skorzystać z taki atrakcji jak podziemne spa, hydro-masaży, sauny, oraz siłowni.  W sumie na Barcelo Raval składa się 187 pokojów (wszystkie podwójne) rozmieszczonych na 10 piętrach. Występują apartamenty łączone co jest szczególnym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi. Z każdego pokoju roztacza się widok na miasto, aczkolwiek dla wymagających pod tym względem proponowane są piętra od 6 w górę ;). 
 Do Rambli czyli centrum całej metropolii dzieli nas 10-minutowy spacer a jak wspomnieliśmy najwięcej w mieście odkryjemy podczas pieszych wycieczek!
 My bardzo lubimy takie odważne rozwiązania. Tzw. lounge jest bardzo mocnym punktem hotelu i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Pokoje są bardziej stonowane, chociaż pełne świetnych dodatków to jednak widoki za oknem jako pierwsze przyciągają naszą uwagę. Barceló Raval Hotel - 4 star

Rambla del Raval, 17 - 21
08001 Barcelona, España.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...